Poradna ZDARMA

Daňová poradna ZDARMA

 
V rámci poradny zdarma můžete vkládat stručné dotazy.

Byla pro Vás odpověď užitečná? Můžete poslat příspěvek na podporu této rubriky na účet: 2800274447/2010

KAPACITA PORADNY JE NYNÍ NAPLNĚNA.

118 komentářů k “Poradna ZDARMA”

  • Smetanová napsal:

    Dobrý den,chtěla bych se zeptat, letos jsem si vyřídila podnikání v zemědělství. V loňském roce jsem si pořídila nějaké zboží. Mohy tyto zásoby zahrnout do daňového přiznání až v letošním roce?

    Děkuji za odpověď
    Smetanová

    • Dobrý den,
      podle §5/7 zákona o daních z příjmu se u poplatníka s příjmy podle §7 a §9 (kam patříte i vy) přihlédne i k zásobám pořízeným v kalendářním roce předcházejícím roku, v němž zahájil činnost. Zásoby tedy můžete zahrnout do daňového přiznání a snížit základ daně, pokud jste je pořídila v kalendářním roce před zahájením podnikání v zemědělství.

  • Eva Procházková napsal:

    Dobrý den,
    jsme občanské sdružení(pěvecký sbor-neplátce daně),v prosinci 2012 jsme účinkovali na advent. koncertu v Ortenbergu. Na výzvu finančního úřadu Chemnitz jsme po vyplnění daných formulářů obdrželi registr. číslo. Prosím o radu, jak máme dále postupovat, zda máme teď zaplatit daň za přepravu osob za úsek v Německu a jestli ano, jak a kde máme požádat o její vrácení. Děkuji.

    • Dobrý den,
      přeprava osob z pohledu DPH je řešena v každém členském státě EU v souladu s platnou místní legislativou, v ČR je v zákoně o DPH v §70 přeprava osob a jejich zavazadel mezi členskými státy včetně souvisejících služeb na území tuzemska osvobozena od DPH s nárokem na odpočet daně. Pokud Vám vznikla povinnost platit DPH v Německu a jste plátci DPH, pak si můžete požádat za splnění podmínek stanovených tímto členským státem o její vrácení dle § 82 Zákona o DPH:
      Plátce, který má sídlo nebo provozovnu v tuzemsku, má nárok na vrácení daně na vstupu z plnění s místem plnění v jiném členském státě, ve kterém v období pro vrácení daně neměl sídlo, místo podnikání ani provozovnu, a to podle pravidel stanovených tímto jiným členským státem.Podmínkou pro vrácení daně v jiném členském státě je podání žádosti o vrácení daně prostřednictvím elektronického portálu spravovaného Generálním finančním ředitelstvím. Oprávnění k přístupu na elektronický portál přidělí místně příslušný správce daně do 15 dnů ode dne obdržení žádosti o přidělení oprávnění k přístupu podané ve formátu a struktuře zveřejněné Generálním finančním ředitelstvím a podepsané uznávaným elektronickým podpisem. Žádost o vrácení daně se podává nejpozději do 30. září kalendářního roku následujícího po období pro vrácení daně.

  • Líba Vostr. napsal:

    Dobrý den,
    mám dotaz jak se uvádí státní příslušnost u občana z Ukrajiny, kterému již bylo přiděleno naše rodné číslo
    a dále zda lze uplatnit slevu na dítě, které má zatím jen
    povolení k pobytu a nemá rodné číslo. Děkuji pěkně a přeji hezký den

    • Dobrý den,
      nárok na daňové zvýhodnění na dítě prokazujete rodným listem dle zákona o daních z příjmů. Na první část otázky Vám nemohu odpovědět pro nedostatek informací. Pokud se ptáte na daňovou rezidenturu, tak se posuzuje podle mezinárodní smlouvy o zamezení dvojího zdanění mezi příslušnými státy a státní příslušnost je většinou až jedno z posledních kritérií.

  • niki napsal:

    dobrý den,

    v úterý, 19. února 2013 v 15:26 jsem vložila dotaz, stejný dotaz jsem vložila i v pondělí, 25. února 2013 v 08:58. Ani na jeden dotaz jsem nedostala odpověď, na dotazy, které jsou vloženy mezi těmito mými dotazy, zodpovězeno bylo. nevím tedy, zda je můj dotaz přehlídnut a nebo na něj nelze u vás odpovědět. Byla bych ráda za jakoukoliv odpověď, děkuji…

    • Dobrý den,
      na dotazy odpovídám v rámci mých časových možností, tak je možné, že některé jsou zodpovězeny později a některé dříve i v závislosti na délce odpovědi. Váš dotaz je zodpovězen dnes. Děkuji za pochopení.

Jaký další článek by Vás mohl také zajímat:



 +420 608 636 334