Co je to daňové poradenství?

Každý podnikatel musí ze zákona vést povinnou záznamní evidenci účetnictví nebo daňovou evidenci. Předpisy se neustále mění a novelizují, průběžně upravují a doplňují. Aktivita našich zákonodárců je zvlášť v daňové a účetní oblasti obdivuhodná. Některé zákony bývají novelizovány i několikrát do roka. V této změti různých zákonů, pokynů a vyhlášek se člověk podnikající ve svém vlastním oboru nemá vůbec čas zorientovat. Stojí pak často před volbou, zda si na daňovou a účetní práci najmout externí firmu nebo zaměstnat účetní přímo ve firmě.

Daňový poradce jako odborník, který se musí velmi dobře orientovat ve všech účetních, daňových zákonech a také ve všech souvisejících předpisech, může pomoci podnikateli v obou těchto případech. Daňový poradce může poradit externí účetní firmě nebo účetní-zaměstnankyni se složitějšími daňovými a účetními případy nebo zpracovávat účetnictví sám v rámci služeb daňového poradenství. Na všechny tyto služby se vztahuje povinné pojištění poradce, které vyplývá ze zákona o Daňovém poradenství a komoře daňových poradců, poradce nese za svoji práci zodpovědnost.

Daňové poradenství v sobě zahrnuje i komplexní ekonomické poradenství. Daňoví poradci jsou vybaveni znalostmi poskytovat nejen služby daňového poradce, ale i účetní poradenství, likvidace, konkurs, zakládání firem a v neposlední řadě díky své odbornosti mohou být nepostradatelní při daňových sporech a kontrolách.

2 komentářů k “Co je to daňové poradenství?”

  • Jitka napsal:

    Dobrý den,během několika měsíců chci začít s podnikáním.Chtěla jsem se optat,jak staré mohou být doklady o nákladech,které vznikají ještě před počátkem ohlášení činnosti,abych je mohla dát do nákladů.Děkuji Jitka

Jaký další článek by Vás mohl také zajímat: +420 608 636 334